Egy hagyományos, hang és fényjelzéssel működő riasztóberendezést egy mozdulattal hatástalaníthat egy tapasztalt rabló. Lehet bármilyen indításgátló az autóban, ha a bűnöző megfelelő ismeretekkel rendelkezik az autó típusáról, tudja, mit hol keressen. Az egyetlen megoldás a láthatatlan, beépített nyomkövető, a védelmi rendszerek kombinációja.
A gépkocsilopások száma az elmúlt 2 évben nem változott jelentősen. A leginkább veszélyeztetett márkák a magyar utakon futó darabszámok viszonylatában még mindig a BMW, Audi, Ford, Toyota és a Renault.
Egy nagyétékű autó esetén egyértelmű, hogy a tulajdonosa védeni szeretné azt. Ugyanez érvényes a teherautókra is, mivel az ellopott gépkocsi értékén felül egyéb kárral is számolni kell – elmaradnak munkák miatta, a megrendelők bizalma megrendülhet a cégben és az időveszteség is jelentős. Éppen ezért egy olyan védelmi rendszerre van szükség, ami hozzáférhetetlen és nem lehet hatástalanítani.
Hibás védelmi rendszerek
A váltózár használata esetén a gépkocsi ugyanúgy ellopható, legfeljebb nem saját lábán, hanem vontatva kerül a nem éppen jogos tulajdonosához.
A hagyományos elektronikus védelem esetén egy mobil egységgel kiiktatható a jelzőrendszer, csak áramot kell vinni a megszakítási pontokra. Egy jó autóvillamossági ismeretekkel rendelkező bűnöző könnyedén megbirkózik egy ilyen feladattal is.
Láthatatlan megoldás
A fenti védelem a láthatóság miatt nem működik, hiszen meghatározható, hol kell hatástalanítani. Az árnyékolásvédelemmel ellátott GPS nyomkövető rendszerek láthatatlanul nyújtanak biztonságot, ráadásul a jeladó készülék hozzáférhetetlen pontra kerül beszerelésre. Sem elektronikusan, sem fizikailag nem feltörhető. A rablásgátló eszközök visszatartó erővel bírnak, de az igazi védelmet a nyomkövetés adja, hiszen így fellelhető az ellopott gépkocsi akár az elkövetővel együtt.